Zipio draugai

zipiss

Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinė mokykla 2016-2017 m. m. vykdo tarptautinę programą „Zipio draugai“. Joje dalyvaus priešmokyklinės grupės vaikai (auklėtoja Z. Skliutienė) ir pirmos klasės mokiniai (mokytoja Lina Charlinskienė). Programos tikslas– padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.

Programa „Zipio draugai“ Lietuvoje vykdoma nuo 2000 metų. Nuo programos įgyvendinimo pradžios, joje yra dalyvavę apie 130 tūkstančių vaikų, darbui programoje paruošti 3740 pedagogai iš visų Lietuvos apskričių. Programa, įvertinus jos ypač pozityvų poveikį vaikams, buvo įtraukta į Nacionalinę smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams programą.

Dalyvaudami programoje vaikai mokysis atpažinti savo jausmus, juose susivokti, pavadinti ir išreikšti sau ir kitiems priimtinais būdais. Vaikai ieškos elgesio būdų, padedančių sumažinti nemalonių išgyvenimų keliamą įtampą arba pakeisti probleminę situaciją ir pasijausti geriau, neįskaudinant kitų. Jie pratinsis išsakyti savo norus ir tai, kas skaudina, o ne pulti muštis; pratinsis pasidalyti savo liūdesiu ar nerimu, o ne užsisklęsti savyje; ieškoti ir prašyti pagalbos, kai būna sunku.

Labai svarbus tėvų įsitraukimas į programą „Zipio draugai“. Vaikų įgytiems pozityviems įgūdžiams įtvirtinti ir išlaikyti daug reikšmės turi tai, kiek palaikymo ir supratimo vaikas sulaukia iš jam artimos aplinkos, o ypač iš svarbiausių jo gyvenime žmonių – savo tėvų ir globėjų.

Atlikti lyginamieji programoje dalyvavusių ir nedalyvavusių vaikų tyrimai, siekiant įvertinti programos poveikį vaikų savijautai ir elgesiui. Rezultatai parodė, kad programa turi didelį poveikį vaikams: išauga jų pasitikėjimas savimi ir savo gebėjimais, atsparumas neigiamai aplinkos įtakai, gebėjimas susivaldyti, vaikai tampa jautresni draugų ir artimųjų emocinei būsenai bei problemoms, draugiškesni, gebantys drauge rasti išeitį, susitarti. Mažėja vaikų agresyvaus, nevaldomo elgesio atvejų. Ypač svarbus pasiekimas – padidėjęs vaikų gebėjimas įveikti kasdienius sunkumus.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.